Biznes – zagrożenia, rozwiązania
28 października 2020
Biznes – zagrożenia, rozwiązania II
17 listopada 2020
Pokaż wszystkie

Co to jest Fake News?

Co to jest Fake News?

Fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, politycznych lub prestiżowych. Fałszywe wiadomości mogą być elementem dezinformacji w ramach działań określanych jako środki aktywne w grupie „czarnej” technologii hybrydowych (wojna hybrydowa). Czy da się je zaobserwować? Z całą pewnością tak!

Jednak nas interesuje jej definicja dotyczącą lub przekładająca się na marketing bądź omawiany szeroko biznes, a także nas jako przedsiębiorców próbujących odnaleźć się na tym rynku dezinformacji w celu osiągania korzyści.

Fake News – jest neologizmem i nie ma formalnej definicji. W luźnym tłumaczeniu możemy powiedzieć, że jest to wiadomość mająca na celu wprowadzenie odbiorcy w błąd. … Fake newsy mogą udawać prawdziwe informacje, artykuły, posty w mediach społecznościowych, memy itp. Mogą być tworzone w różnych intencjach, od oszustwa, poprzez narzędzia propagandy, wywołanie sensacji, po żart.

Zauważyłeś posty firm reklamowych zaczynające się od:

SŁYSZAŁEŚ!? FACEBOOK ZAMIENIA ZASADY! NIE DAJ SIĘ WYKLUCZYĆ!

Co teraz myślisz? … No, nie słyszałem, poważnie? jakie zasady? co muszę zrobić? Klikniesz! Może nawet zaczniesz działać zgodnie z instrukcją.

Zapytałeś Facebook’a? No właśnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress